Wszystkiego Najlepszego w
Nowym Roku

Wszystkiego Najlepszego w
Nowym Roku

Kończący się rok 2017 pożegnaliśmy świętując w wyjątkowy, niezwykle radosny sposób. 31 grudnia, w Beya – wiosce odległej od Monasao o 12 km świętowaliśmy chrzest św. trójki mieszkańców, którzy postanowili przyłączyć się do grona uczniów Chrystusa, po wielu latach przeżytych w wierze muzułmańskiej. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż w trakcie mszy św. katechumeni przyjęli nie tylko chrzest, ale i komunię Św. Dwoje z nich zawarło też katolicki ślub po 34 latach wspólnego życia.

 Nie należy się, więc dziwić, że uroczysta msza św. trwała ponad trzy godziny i obfitowała w wiele wzniosłych i radosnych chwil. Trójka katechumenów przyjęła najpierw krzyże, a następnie chrzest św – polanie wodą, namaszczenie krzyżmem świętym oraz przybranie w białe szaty wraz z zapalonymi świecami. Para nowych chrześcijan udzieliła sobie następnie sakramentu małżeństwa. Wyjątkowy charakter miała procesja z darami, która była bardzo długa, wzbogacona afrykańskim tańcem. Wśród darów nie zbrakło nawet żywego inwentarza 😉
Po powrocie do Monasao zaczęliśmy przygotowywać się do świętowania Nowego Roku. Ostatniego dnia roku, zwyczajem w Monasao są gromadki śpiewających i grających dzieci odwiedzających domy naszej wioski w poszukiwaniu słodyczy. Oczywiście wszystkie grupki nie zapomniały odwiedzić naszej misji, gdzie nie zabrakło cukierków i ciastek dla każdego dziecka.
Na początku roku 2018 chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim przyjaciołom misji w Monasao za okazaną życzliwość oraz świąteczne życzenia. Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do wspierających duchowo oraz materialnie naszą misję. Wszystkim czytelnikom strony internetowej chcielibyśmy życzyć w nowym roku spełnienia planów i postanowień, by były one zgodne z Bożą wolą, by przynosiły one dobre owoce, ale jednocześnie by nowy rok zaobfitował w Boże niespodzianki.


Comments are closed.