Ślub wiceprzewodniczącego rady parafialnej

Ślub wiceprzewodniczącego rady parafialnej

Niedawno wybraliśmy się na wyjątkową uroczystość ślubu wiceprzewodniczącego rady parafialnej do leżącego na terenie naszej parafii miasteczka Bayanga. Leży ono 50 km na południe od Monasao. Bayanga jest zupełnie inna niż Monasao: jest kilkukrotnie większa, znajdują się tutaj ważne instytucje: szpital, policja, targ, merostwo oraz międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF, która zatrudnia ponad 200 mieszkańców na wysokopłatnych stanowiskach. W Bayandze nie mieszkają Pigmeje, którzy stanowią przecież o wyjątkowym charakterze misji Monasao.

« z 3 »

Uroczystość ślubna była przepięknie zorganizowana: z jednej strony panowała ogromna i entuzjastyczna radość dominująca w trakcie całej mszy św., a z drugiej strony skupienie i głębokie przeżywanie uroczystości przez parę młodą kierowało uwagę uczestników, na to, co najważniejsze. Msza św. trwała prawie dwie i pół godziny, ale na twarzach uczestników uroczystości nie było widać krzty zmęczenia czy znużenia, ale wielki entuzjazm, który podrywał wszystkich do głośnego wyrażania swej radości. Zdjęcia nie są niestety w stanie oddać atmosfery wielkiego świętowania.

Po mszy św. młoda para udała się wraz z gośćmi na wesele, które trwało do późna w nocy. Życzymy młodym by przez całe wspólne życie doświadczali wielkiej i prawdziwej Miłości oraz świadczyli o Niej!


Comments are closed.