Chrzciny w Salo

Chrzciny w Salo

27 sierpnia, w ostatnią niedzielę miesiąca odbyła się wyjątkowa uroczystość w Salo. Czterdziestu dziewięciu mieszkańców tej miejscowości przyjęło chrzest z rąk o. Wojciecha Luli SMA.


Salo jest miejscowością, która w przeszłości była ważnym ośrodkiem w regionie Sangha-Mbaere. Przed II wojną światową prowadziła tu szeroka droga, funkcjonował telegraf oraz poczta. Obecnie miasto systematycznie traci na znaczeniu, a komunikacja z nim staje się coraz trudniejsza. Aby pokonać odcinek 30 km znajdujący się bezpośrednio przed Salo potrzebowaliśmy ponad godzinnej przeprawy wyboistą drogą by dotrzeć do celu.
Kaplica w Salo jest skromna i niewielka, dlatego też wielu uczestników uroczystości musiało brać w niej udział na zewnątrz. Wśród ochrzczonych dominowały dzieci w wieku szkoły podstawowej, ale było też trzech dorosłych mieszkańców Salo, którzy zdecydowali o swojej przynależności do Kościoła. Po uroczystym przyjęciu chrztu nowi uczniowie Chrystusa przybrali białe szaty oraz zapalili świece. Wszyscy ochrzczeni przystąpili też do pierwszej Komunii Świętej.
Msza św. była uroczysta, trwała prawie cztery godziny i obfitowała w liczne, długie śpiewy, które wyrażały wielką radość z przyjęcia do Kościoła tylu nowych członków.

 


Comments are closed.